Eğitmen: Mustafa Şehirli, PhD.

1972 yılında Karabük’te doğan Mustafa Şehirli, liseyi birincilikle bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü 1994 yılında tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümündeki yüksek lisans eğitimine devam ederken İgdaş’ta Endüstriyel Pazarlama Sorumlusu olarak, ardından da Sütaş’ta MT olarak satış pazarlama pozisyonlarında görev aldı.  VW Grup markalarının Türkiye Distribütörü olan Doğuş Otomotiv kariyeri ise 1999’da başladı. Şirketin müşteri hizmetleri departmanının kurulmasında görev aldı, ardından bu departmanın müdürlüğünü yaptı. Tüm müşteri etkileşim aktivitelerini yönetti. Şirketin yıllar içinde büyüyerek müşteri odaklı bir hale dönüşüp, Türkiye’nin en büyük otomotiv şirketlerinden birisi olmasında pay sahibi oldu. Bu süreç içinde iç eğitmen olarak da gönüllü projelerde “müşteri deneyimi ve ilişkileri”, “iletişim”, “mutluluk” vb konularda sayısız eğitim ve seminerler verdi. Yurtdışında konferans ve eğitimlere katıldı. Son olarak kurduğu, ismini verdiği ve yönettiği 90 kişilik “Değer ve İlgi Merkezi” yurtdışındaki yarışmalarda müşteri deneyimi alanında birincilik ödülleri aldı. Bir ara butik bir lokum şekerleme firması da kurup yöneten Mustafa Şehirli, Maltepe Üniversitesinde işletme/pazarlama (tez konusu: bir müşteri bir markayı neden terk eder?) dalında tamamladığı doktorasından sonra 2016 yılında profesyonel yöneticilik hayatından ayrılmış ve akademisyen/eğitmen ve danışman olarak çalışmaya başlamıştır. Aralarında Doğuş Otomotiv, Borusan Otomotiv, Skoda, Renault, Garanti Filo, Turkcell Global Bilgi, Hospitadent, Webhelp, Medistate, Gezer Terlik, KuveytTürk  gibi markaların olduğu finans ve sağlık sektörünün önemli firmalarına eğitim/danışmanlık hizmetleri vermektedir.  Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Şehirli aynı zamanda uzun süren eğitim ve uygulamadan sonra edinilen Erickson Uluslararası Koçluk Sertifikasına da sahiptir.  

Örnek Eğitim


Eğitmen : Osman Kaya

 

osmankaya1970 Manisa doğumlu Osman Kaya, İTÜ Makina Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yaptı. Halen Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Doktorasına devam etmektedir.

Dinamik Danışmanlık ve Eğitim şirketinin kurucusu olan Osman Kaya; Eğitim, Yönetim, Organizasyon, Otomotiv, Mesleki Eğitim gibi alanlarda 25 yıl çalışarak deneyim kazandı. Kariyeri boyunca yaklaşık 18.000 adam/gün eğitim ve seminer vererek konusunda en deneyimli eğitim danışmanlarından biri olmuştur.

Profesyonel Eğitmen ve Danışman olmadan önce Renault’da 3 yıl Yönetici, Hyundai Assan’da 2 yıl Eğitim Uzmanı ve son olarak Doğuş Otomotiv’de 18 yıl Eğitim Yöneticisi görevlerinde bulundu. Bu firmaların Pedagojik, Didaktik ve Mesleki eğitimlerine katılmış, sertifika ve diplomalar almıştır. Osman Kaya, çeşitli sektörlerde eğitimler ve seminerler vermiş, eğitim ihtiyaç analizi, geliştirme faaliyetleri, organizasyon ve yönetim faaliyetlerinde bulunmuştur. Çalışma döneminde Mentor’luk eğitimlerini tamamlayarak Mentor olarak bir çok Mentee ile çalışmıştır. Eğitim, Yönetim ve Danışmanlık konularında çalışmalarının yanı sıra çalışan eğitimi konularında eğitimler geliştirmiş, vermiş ve vermektedir.

İTÜ Mezunları Derneği, MMO Üyesi, TEGEP ve IODA Üyesi olan Osman Kaya aynı zamanda; ilkokul öğrencilerine tasarruf bilincini kazandırmayı amaçlayan “3 Kumbara” sosyal sorumluluk projesi gönüllü üyesi, eğitmenidir. Osman Kaya, Meltem Kaya ile evli ve Elifsu ile Sude’nin babasıdır.


Eğitmen : Samet Aydın

Samet Aydın, Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi (İngilizce) bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Akademik kariyerine Beykent Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent ünvanı ile başlayan Dr. Aydın, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Uluslararası Final Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak lisans ve yüksek lisans dersleri vermiştir. Dr. Aydın çeşitli kamu kurumlarının ve özel kuruluşların projelerinde yer almakta, özellikle Satış ve Pazarlama fonksiyonlarına ilişkin işe alım, iş geliştirme, distribütör yönetimi vb. konularda özel şirketlere destek vermektedir. Üniversitelerdeki görevleri öncesinde on dört yıllık profesyonel deneyimi olan Dr. Aydın Marshall Boya, 3M Türkiye, JohnsonDiversey ve Bayer Türk gibi uluslararası şirketlerde çalışmış olup Ürün Müdürü ve Bölge Satış Müdürü gibi görevlerin ardından Satış ve Pazarlama Müdürü ve Ülke Müdürü gibi roller üstelenmiştir. Six Sigma Green Belt ve Yönetici Koçluğu sertifikalarına sahip olan Dr. Aydın özel sektörde yedi yıl yöneticilik yapmış, bu sürede geniş coğrafyada mukim personel yönetimi, takım lideri ve yönetici yönetimi, bütçe yönetimi, yurtdışına raporlama, CRM sistemlerinin kurulumu ve uygulanması gibi çok uluslu projelerde yer alma tecrübeleri edinmiştir. Dr. Aydın’ın çevik pazarlama, ilişkisel pazarlama, CRM, satış yönetimi, dijital bankacılık, e-perakendecilik ve dijital dönüşüm konularında bilimsel araştırmaları bulunmaktadır, ulusal ve uluslararası akademik dergilerde hakemlik yapmaktadır.